Opinie ekspertów w zakresie intensywnej terapii
Posłuchajmy naszych ekspertów
Wczesna mobilność

David McWilliams, konsultant w zakresie fizjoterapii, oddział opieki krytycznej Szpitala im. Królowej Elżbiety w Birmingham (Wielka Brytania) przedstawia swoje poglądy na temat wczesnej mobilizacji ruchowej na oddziałach intensywnej terapii.

Kontrola ARDS

Profesor Massimo Antonelli, kierownik Wydziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Uniwersyteckiego A. Gemelli w Rzymie (Włochy), prezentuje fakty i dane liczbowe dotyczące pacjentów z ARDS

Środowisko ułatwiające powrót do zdrowia

Thomas Iber, doktor nauk medycznych, dyrektor ds. medycznych, i Anke Windischmann, kierownik oddziału intensywnej opieki medycznej w Klinikum Mittelbaden Baden-Baden Balg (Niemcy), opowiadają nam, co dla nich oznacza środowisko ułatwiające powrót do zdrowia.

Wczesna mobilność
 

„Wiemy, że dowody dotyczące wcześniejszej i konsekwentnej mobilizacji pacjenta są w dużej mierze związane z lepszym wynikiem leczenia”.

- David McWilliams

Korzyści z wczesnej mobilizacji ruchowej na oddziałach intensywnej terapii

David McWilliams, konsultant w zakresie fizjoterapii, oddział opieki krytycznej Szpitala im. Królowej Elżbiety w Birmingham (Wielka Brytania) przedstawia swoje poglądy na temat wczesnej mobilizacji ruchowej na oddziałach intensywnej terapii, zalety tego rozwiązania dla pacjentów, personelu i instytucji, a także wyzwania, przed którymi stają szpitale wdrażające programy wczesnej mobilizacji ruchowej.

Getinge jest w stanie dostarczyć kompletne rozwiązania dla każdego etapu programu wczesnej mobilizacji ruchowej: od mobilizacji w łóżku do mobilizacji poza nim przy wykorzystaniu łóżku Citadel, systemów Maxi Transfer Sheet i Sara Combilizer oraz biernych i czynnych podnośników dla pacjentów. Zaangażowany zespół zajmujący się sprzedażą, usługami i szkoleniem zapewni naszym klientom odpowiednie rozwiązanie dla ich instytucji.

Kontrola ARDS
 

„Nowoczesne oddziały intensywnej terapii dysponują pakietem możliwości dla pacjentów z ARDS, które umożliwiają dostosowanie się do różnych warunków i różnego poziomu nasilenia choroby, zapewniając wysoki procent pomyślnego przebiegu leczenia”.

- Professor Massimo Antonelli

Pacjenci z ARDS — wciąż duży problem na oddziałach intensywnej terapii

Profesor Massimo Antonelli, kierownik Wydziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej, Szpitala Uniwersyteckiego A. Gemelli w Rzymie (Włochy), przedstawił nam fakty i dane liczbowe dotyczące pacjentów cierpiących na zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) i wyjaśnia, jak może wyglądać przebieg leczenia najtrudniejszych przypadków na oddziałach intensywnej terapii.

Getinge jest w stanie dostarczyć kompletne rozwiązania związane z opieką nad pacjentem na wszystkich etapach ARDS, w tym najnowocześniejsze respiratory SERVO-U, łóżka oraz urządzenia służące do wczesnej mobilizacji ruchowej, system ECMO i zaawansowany sprzęt do monitorowania, jak również zapewnimy zaangażowany zespół zajmujący się sprzedażą, serwisem i szkoleniami.

Środowisko ułatwiające powrót do zdrowia
 

„Najważniejszą korzyścią dla pacjenta w środowisku ułatwiającym powrót do zdrowia jest zmniejszenie stresu, co wiąże się z ograniczeniem podawania leków uspokajających i przynajmniej redukcją zaburzeń psychicznych, w szczególności majaczenia”.

PD Dr. Thomas Iber

Oddziały intensywnej terapii projektowane przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują korzyści dla personelu i pacjentów.

Thomas Iber, doktor nauk medycznych, dyrektor ds. medycznych i Anke Windischmann, kierownik oddziału intensywnej opieki medycznej w Klinikum Mittelbaden Baden-Baden Balg w Niemczech opowiadają nam, co dla nich oznacza środowisko ułatwiające powrót do zdrowia, kto skorzysta z oddziałów intensywnej terapii projektowanych przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań i dzielą się swoimi doświadczeniami związanym z pracą w takiej spokojnej atmosferze.

Getinge nie tylko sprzedaje, instaluje i zapewnia wsparcie w zakresie wyposażenia sali intensywnej terapii, lecz może być również partnerem w projektowaniu środowiska ułatwiającego powrót do zdrowia. Dzięki rozwiązaniom dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego klienta dostarczamy wyspecjalizowane rozkłady pomieszczeń przy wykorzystaniu naturalnych kolorów, drewnianych dekoracji i ciepłych materiałów w połączeniu ze stymulującymi obrazami nadrukowanymi na ścianach i wyrafinowaną koncepcją oświetlenia. Całość dopełniają najnowsze sufitowe jednostki zasilające — w ten sposób Getinge tworzy najbardziej elastyczną i ergonomiczną przestrzeń pracy, przyczyniając się do powstania środowiska ułatwiającego powrót do zdrowia.